Wegens grote belangstelling extra voorstelling
op 14 juni 2008, om 20:00 uur in het UCK theater op het Domplein 4 in Utrecht
Utrechts Centrum voor de Kunsten Cursuspresentatie
In Theatercafé De Bastaard
Oude Meesters On Stage
brengt
Drie Zusters
Van Anton Tsjechov
Theaterwet 1 luidt: waar zussen zijn is Moskou niet.
Het gevolg van deze theaterwet is: hunkering, depressie, zelfmoord, overspel. Maar dat dan weer allemaal nét niet, omdat achter dit alles Anton Tsjechov staat. Een Rus met een onnavolgbaar vermogen om mensen in al hun ridicule overlevingskracht te laten zien. Een Rus die ons om onszelf kan laten lachen. En misschien ook huilen.
Drie Zusters is zijn grootste meesterwerk. En omdat wij deelnamen aan een UCK-cursus die 'Oude Meesters' heet, gaan we ook voor niet minder dan dat grootste meesterwerk.
Dus spelen we dat we in een klein garnizoensstadje zitten en verlangen naar een middagje stilettorunnen op de Moskouse PC Hooft. Zinloos natuurlijk, dat verlangen, maar dat geldt voor alles. Hetgeen niet wil zeggen dat we er niet om kunnen lachen. En misschien huilen.
Lidian Klabbers (Olga), Marlies Biemans (Masja) en Charlotte Tielemans (Irina) zijn de zussen van Jeroen Koning (Andrej), die getrouwd is met Karin Wichers (Natasja), terwijl in het huis nog Carolien de Neeve rondloopt als enerzijds dokter Tsjeboetykin en anderzijds huissloof Anfissa. Juliette Osse zint als wouldbedichteres Soljona op een stevige moord, met bij voorkeur liefdesrivaal Joffrey Verhoef als adellijk slachtoffer (Tuzenbach). En zo verveelt iedereen zich, totdat Dirk Bongers als verliefde majoor Versjinin roet in het huwelijkseten van Joost Reijnierse (Koelygin) komt strooien. Maar ja.
Toestanden zijn het.
Regisseur Wijbrand Schaap probeert het allemaal in goede banen te leiden.
Voor de voorstellingen op 25, 26 en 27 mei in Theatercafé De Bastaard, Jansveld 17 in Utrecht zijn geen kaarten meer beschikbaar.
Op 14 juni 2008 is er een extra voorstelling in het UCK Theater op het Domplein 4 in Utrecht
Aanvang 20:00 uur.
Entree € 7,00.
Reserveren uitsluitend via email:
Dit e-mail adres is beschermd door spambots, u heeft Javascript nodig om dit onderdeel te kunnen bekijken
Oude Meesters On Stage is het vervolg op de cursus 'Oude Meesters', die elk najaar door het UCK wordt aangeboden. In deze cursus gaan cursisten van het Utrechts Centrum voor de Kunsten gedurende twaalf lessen aan de slag met het werk van een viertal grote toneelschrijvers en theatermakers uit de toneelgeschiedenis. Regisseur en toneelrecensent Wijbrand Schaap laat hen via masterclasses ontdekken dat Shakespeare wel degelijk ergens over gaat, dat die Grieken zo stoffig niet zijn, en dat een oude Rus best nog wel iets aan ons te vertellen heeft. En dat Molière leuk is. En hoe kom je daar anders achter dan door te spelen en te zien spelen?
Meer inlichtingen: www.uck.nl
|