Hoe word je theaterjournalist?
- Zorg voor een stel fantastsische ouders die van toneel houden, waarvan er één de hele dag achter zijn typemachine zit en jouw naam draagt (13 maart 1962);
- zorg voor een stel beroemde buren, die zo nu en dan een grote toneelprijs winnen (Lies Franken&Pim Dikkers);
- Ga naar een goede school (Marnix Gymnasium Rotterdam);
- Speel in een veelbelovende new wave band waar niemand ooit van heeft gehoord (XenoX)
- Durf vooral niet te kiezen voor een gerichte beroepsopleiding maar kies iets algemeens als Theaterwetenschap in Utrecht.
- regisseer, speel, bespreek, doe alles wat je kunt (amateurs in Leiden, Hilversum en Utrecht, cafétheaters, Nationale Tonelen en Zuidelijke Tonelen);
- Neem elk baan die je tegenkomt, ook al is die in Middelburg, en heet die 'Consulent Podiumkunsten', of zit je een jaar opgesloten in een Gemeentelijk Wijkbureau in een Utrechtse probleemwijk.
- Wacht op een kans en grijp die met beide handen aan (via via zocht het AD in 1996 een nieuwe recensent)
- Weet wanneer je moet vertrekken (het Algemeen Dagblad vond in 2001 cultuur iets minder belangrijk worden)
- Grijp elke strohalm (Het Utrechts Nieuwsblad zocht in 2002 een columnist en eindredacteur)
Hoe blijf je theaterjournalist?
- Leer zien wat een nieuwe uitdaging is (Het Rotterdams Dagblad zocht in 2004 iemand die iedere avond naar de Schouwburg wilde)
- Durf te springen (toen oude rivalen AD, UN en RD nieuwe vrienden werden, lonkte in 2005 de vrijheid van de 'Regionalen', bij de Geassocieerde Pers Diensten.
- Zoek de ruimte (Vakblad TM biedt alle ruimte voor verhalen waar de regionale dagbladen geen plek meer voor hebben)
- Verken een nieuwe wereld (Internet biedt onbegrensde mogelijkheden)
|